noolematerjali materjal
Tänane noolematerjal on Nickel-Tungsten. Volfram on väga tihe materjal, seega võib märkimisväärse kaaluga nooled olla üsna õhukesed. Volframi noolemängude leiutamine avaldas spordile suurt mõju. Uue viskamise barreliga oli võimalik saavutada palju parem rühmitamine kui varem ja pro-mängude keskmised on dramaatiliselt paranenud. See ei ole üleliigne, kui seda arengut nimetatakse "volframi revolutsiooniks".
Enne volframi revolutsiooni noolemängu olid peamiselt messingist. Mõni mängija kasutab endiselt messingist noolemängu, sest nad on palju odavamad kui Tungsten. Aga messingist noolemäng on nüüdseks vana tehnoloogia, nii et ma ei saa neid soovitada.
Tehniliste raskuste tõttu ei ole 100% volframi viskamine saadaval. Kõik "volfram" noolemängu, mida saate osta, on tegelikult valmistatud volframisulamitest, kusjuures Nickel-Tungsten on kõige levinum. Darti ostmisel antakse sulamis sisalduv volframi protsentuaalne arv. Nii on ühisel "80% volframi" noolel 80 protsenti volframit ja 20 protsenti niklit. Volframi noolemängu on saadaval 80% kuni üle 90%. Mida rohkem volframi on õhem - ja seda kallim - on nool. Kui suure protsendiga volframi noolemäng on kõrgema hinna väärt, on see avatud küsimus. Isiklikult arvan, et 80% volfram on peaaegu kõigile hea.
Pidage meeles, et ainult suure volframi osakaaluga saab kasu ainult see, et viskamist saab muuta õhemaks kui sama kaalu ja väiksema volframi osakaaluga tünnipudel. Mitte mingil juhul ei näita kõrgemad volframprotsendid mingit üldist paremat kvaliteeti ega paremat töötlemist.
Viimastel aastatel on üha rohkem inimesi muutunud nikli suhtes allergiliseks. Nikkel-Tungsten-noolemäng on tänapäeval standardvarustus, kus neil inimestel on probleeme nende noolemänguga. Erinevate volframisulamitega, nagu hõbe volfram või vaskvolfram, on olemas mõned nooled. Need nooled on aga väga haruldased. Suurimad visketootjad neid ei paku. Kui olete nikli suhtes allergiline, peate tõenäoliselt neid alternatiive otsima.